خواص بی‌نظیر گیاه رازیانه

خواص بی‌نظیر گیاه رازیانه

مقالات

۱۹ آبان , ۱۳۹۷

گیاه رازیانه گیاهی است با طبع گرم و خشک که خواص بی‌شمار و کم‌نظیر آن باعث شده تا از آن فرآورده‌های بسیاری همچون قرص رازیانه، دانه و چای رازیانه و قطره خوراکی رازیانه تولید شود. گیاهی مملو از ویتامین‌های A، ویتامین B و C همچنین مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، روی و... . وجود هر کدام از ویتامین‌ها و مواد معدنی در رازیانه، کاربرد و اثرات فوق‌العاده‌ای برای رفع مشکلات جسمی و کمک به رشد و نمو اعضای مختلف بدن دارد.

بیشتر بانوان گیاه رازیانه را به عنوان استروژن زنانه می‌شناسند و استفاده از آن را در افزایش شیردهی و کاهش دردهای دوران قاعدگی بسیار موثر می‌دانند. البته استفاده از این گیاه به عنوان دمنوش و چای یا به صورت قطره خوراکی در کنار وعده‌های غذایی دیگر توصیه می‌گردد.
قطره خوراکی رازیانه برای هر قشری از افراد جامعه می‌تواند تاثیر خاص خود را داشته باشد. به طور مثال برخی آزمایشات ثابت کرده که روغن رازیانه برای درمان قولنج در کودکان بسیار مفید است. افزایش میل جنسی نیز از دیگر خواص استفاده از گیاه رازیانه است.

۱۰ خاصیت استثنایی مصرف رازیانه

از رازیانه به عنوان گیاهی همه فن حریف یاد می‌شود زیرا برای ۱۰ تا از اعضای مختلف بدن مفید بوده و هنگام وجود مشکل به‌راحتی می‌تواند باعث تسکین یا پیشگیری از افزایش آسیب‌ها گردد.

حفظ زیبایی و طراوت پوست، تقویت موی سر، سلامت چشم، کاهش فشار خون، تنظیم تپش قلب، پیشگیری و درمان سنگ کلیه، پوکی استخوان، پیشگیری از سکته و سرطان، کنترل قند خون و کمک به درمان کم خونی ۱۰ ویژگی کلیدی گیاه رازیانه است که استفاده از آن برای هر انسانی توصیه می‌شود. قطره خوراکی رازیانه نیز به عنوان یکی از فرآورده‌های مفید این گیاه است که برای درمان مواردی که ذکر شد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطره را برای اثربخشی بهتر، روزانه حداکثر در سه وعده و با مشورت دکتر استفاده نمایید.

سلامتی بانوان و گیاه رازیانه

ریشه رازیانه مهم‌ترین بخش این گیاه است و بیشترین اثر را بر سلامتی بانوان مخصوصا مادران دارد. رازیانه شیر مادران را افزایش داده و آن را تقویت می‌کند. همچنین این گیاه در تنظیم قاعدگی بانوان نقش مهمی دارد. جلوگیری از پیری و یائسگی زودرس هم دو مورد دیگر از تاثیرات گیاه رازیانه است زیرا با تقویت و افزایش میل جنسی باعث افزایش هورمون جنسی زنانه می‌گردد.

استفاده از گیاه رازیانه

رازیانه همانطوری که در ابتدای مقاله بیان کردیم که در انواع مختلفی در بازار موجود است، از دانه رازیانه گرفته تا قرص و قطره خوراکی رازیانه. درست است که رازیانه نوعی گیاهی است و مشکلات و عوارض داروهای شیمیایی را ندارد اما استفاده سر خود از آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. قرار بر این نیست که استفاده از هر ماده طبیعی در هر شرایطی توجیه گردد. در تمام موارد ۱۰ گانه که رازیانه موثر و مفید است میزان و نوع مساله باید توسط پزشک یا متخصص طب گیاهی بررسی گردد، سپس بر اساس دستورالعمل وی قطره خوراکی رازیانه استفاده گردد.

مقالات مرتبط

gap
تقویت مو و ابرو با رزماری

تقویت مو و ابرو با رزماری

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت و ظهور شبکه‌های اجتماعی، نفوذ این حوزه در تمام ابعاد زندگی انسان‌ها بسیار بیشتر گردیده ...
۱۴ آذر , ۱۳۹۷
تقویت ناخن با گیاه دم اسب

تقویت ناخن با گیاه دم اسب

از دیرباز ناخن ها و آراستگی آن‌ها عاملی برای زیبایی محسوب می‌شده است. به‌ویژه این گرایش در بین خانم‌ها خیلی بیشتر ...
۲۷ آبان , ۱۳۹۷
آفت دهان در کودکان

آفت دهان در کودکان

برای کودکان و افراد خردسال ایجاد آفت دهان بسیار ناگوارتر از بزرگترها می باشد. مشکلی که باعث می‌شود تا درمان آفت دهان در کودکان ...
۰۲ آبان , ۱۳۹۷
چند روش برای از بین بردن آفت دهان

چند روش برای از بین بردن آفت دهان

همه ما با آفت دهان و زخم‌های دهانی آشنایی کامل داریم و در مقالات قبلی راجع به انواع آفت دهان، علل به‌وجود آمدن آفت و... صحبت ...
۰۳ مهر , ۱۳۹۷