روش‌های خانگی درمان سوختگی و جای زخم

روش‌های خانگی درمان سوختگی و جای زخم

مقالات

۲۵ بهمن , ۱۳۹۶

در این مقاله قصد داریم روش‌های خانگی و طبیعی که برای از بین بردن و درمان جای سوختگی و یا جای زخم متداول است را بیان کنیم.

آبلیمو

یکی از موارد متداول در درمان جای سوختگی به روش خانگی، آبلیمو است. کافیست روزی یکبار به مدت دو دقیقه محل سوختگی را با آبلیمو ماساژ دهید تا تاثیر آن را ببینید.

روغن زیتون و روغن بادام

روغن زیتون و روغن بادام هم یک درمان خوب برای جای زخم و جای سوختگی است. کافیست روزی دوبار روغن بادام و یا روغن زیتون را بر روی جای زخم و یا جای سوختگی ماساژ دهید، جای سوختگی کمرنگ شده و به مرور از بین می‌رود.

آب گوجه

آب گوجه به علت ویتامین‌های زیادی که در خود دارد می‌تواند سلول‌های مرده‌ای که در جای سوختگی وجود دارد از بین ببرد و باعث از بین رفتن جای سوختگی و یا جای زخم شود. گوجه یک ماسک طبیعی بسیار عالی برای زخم‌ها است. کافیست قسمتی از آن را بریده و روی جای زخم و سوختگی قرار دهید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از بهترین روش‌های خانگی برای درمان جای سوختگی است. کافیست هر روز آن را روی جای سوختگی بمالید تا تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید. علاوه بر این آلوئه ورا به طور کلی برای شفافیت و تقویت پوست بسیار خوب و موثر است.

شیر

می‌توانید برای از بین بردن جای سوختگی از روی پوست، قبل از حمام ده دقیقه شیر را روی جای سوختگی ماساژ دهید. توجه داشته باشید که شیر تنها برای درمان جای سوختگی موثر است، نه برای درمان خود سوختگی.

این 5 ماده غذایی بی شک در درمان جای سوختگی موثر است، اما فراموش نکنید که درمان‌های خانگی نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارند. اگر به دنبال راه سریعتری برای درمان جای زخم و یا جای سوختگی هستید، کرم کلاسنت با عصاره طبیعی گیاه سنتلا آسیاتیکا، کرم سوختگی بسیار موثر در درمان سوختگی و یا درمان جای زخم است که می‌توانید آن از در داروخانه‌های سراسر کشور تهیه کنید.

مقالات مرتبط

gap
از بین بردن جای سوختگی بر روی صورت

از بین بردن جای سوختگی بر روی صورت

در مقالات قبل در مورد درمان جای سوختگی صحبت کرده‌ایم، اما پوست صورت کمی با پوست دیگر اعضای بدن متفاوت است. پس بی‌شک درمان‌ها ...
۲۳ اسفند , ۱۳۹۶
از بین بردن جای زخم ناشی از بخیه

از بین بردن جای زخم ناشی از بخیه

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بعد از یک جراحت کوچک یا حتی بعد از یک عمل جراحی، جای زخم ناشی از بخیه روی پوستتان مانده ...
۱۶ اسفند , ۱۳۹۶
تیزر تلویزیونی کرم کلاسنت

تیزر تلویزیونی کرم کلاسنت

"مراقب پوست خود باشید" برگ گیاه سنتلا آسیاتیکا از دیرباز در سراسر جهان، برای ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها، مورد استفاده قرار ...
۰۴ بهمن , ۱۳۹۶
آفتاب سوختگی یا برنزه شدن

آفتاب سوختگی یا برنزه شدن

زمانی که تمام روز خود را زیر آفتاب می‌گذرانید و فراموش می‌کنید که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، احتملا در آخر روز دچار ...
۲۷ دی , ۱۳۹۶