تقویت مو و ابرو با رزماری

تقویت مو و ابرو با رزماری

مقالات

۱۴ آذر , ۱۳۹۷

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت و ظهور شبکه‌های اجتماعی، نفوذ این حوزه در تمام ابعاد زندگی انسان‌ها بسیار بیشتر گردیده است. در گذشته هنگامی که با مشکلی مانند ریزش مو یا کم پشت شدن ابروها مواجه می شدیم، هر کس روش‌های ابداعی و اکثرا بی‌اساس برای حل این مساله به ما پیشنهاد می‌داد، اما امروزه به واسطه نفوذ اینترنت، تعداد این پیشنهادها به قدری افزایش یافته است که تقریبا هرکسی می‌تواند نسخه خود را برای مو و ابروی شما بپیچید. متاسفانه افراد زیادی نیز وجود دارند که با انجام این روش‌ها بدون تحقیقات کافی نه تنها مشکل‌شان حل نمی‌گردد بلکه باعث بدتر شدن مشکل موها و ابروهای خود می‌گردند.

هدف از نوشتن این مقاله ارائه یک روش کاملا تخصصی برای مدیریت مشکلاتی مانند کم پشت شدن مو و ابروهای شما با استفاده از قطره رزماری است.

مهمترین عامل پر پشت کردن مو و ابرو چیست؟

اساس بسیاری از درمان‌هایی که پزشکان برای کمک به افرادی که موی کم پشتی دارند ارائه می‌کنند، تحریک نقاط مختلف سر است. البته روش‌های کاشت مو نیز وجود دارد که مربوط به این مقاله نمی‌شود اما بهترین درمان در هر بیماری برای انسان کمک به اعضای بدن برای ترمیم خود است زیرا ویژگی همه اعضای بدن انسان خود ترمیمی است. قطره رزماری ترکیبی از مواد طبیعی مختلف از جمله آویشن، مورد، رزماری، سیر، رازیانه و گزنه است که هر کدام با خواص خود معجزه‌ای برای تقویت مو و ابرو می‌باشند. یک خاصیت مهم این محصول چرب بودن آن است. چون پوست بدن نیز چرب است، باعث می‌شود قطره رزماری به‌راحتی در قسمت‌های مختلف بدن قرار گیرد و آرام آرام تاثیر خود را بر بدن نشان دهد.

قطره رزماری چگونه باعث تحریک پوست و تقویت مو و ابرو می شود؟

عامل زنده ماندن و رشد اعضای بدن خون است. هر مقداری که گردش خون ساختار منظم‌تری داشته باشد. قطره رزماری و ترکیبات آن باعث باز شدن عروق می‌گردد. همانطوری که می‌دانید سیر ماده‌ای است که مدتی است انواع و اقسام تبلیغات تلویزیونی را به خود اختصاص داده و برای مثال شامپوی آن برای مو سر پیشنهاد می‌شود. دلیل این امر نیز خواص بی‌نظیر سیر برای پوست و مو می‌باشد. علاوه بر صاف و براق شدن موها توسط سیر، جلوگیری از ریزش مو و پرپشت کردن آن‌ها خاصیت اصلی سیر است و وجود آن در قطره رزماری باعث منحصر به فرد بودن این محلول می‌شود.

امکان ساخت محلول یا قطره رزماری در منزلتان نیز وجود دارد و دستور آن به‌راحتی در اینترنت نیز پیدا می‌شود اما دقت داشته باشید که ساخت قطره رزماری و محصولات این چنینی درست است که کاملا طبیعی می‌باشد اما باید مقدار استفاده از مواد اولیه گیاه رزماری و مخلوط کردن با سایر مواد بر اساس دستورات پزشکی باشد تا ماده‌ای که به دست شما می‌رسد کاملا استاندارد باشد و ضرری برای استفاده نداشته باشد. به همین خاطر توصیه ما این است که این قطره را حتما از مراجع معتبر تهیه نمایید.

مقالات مرتبط

gap
کلسترول خون چیست و راه های کاهش آن

کلسترول خون چیست و راه های کاهش آن

کلسترول خون یک ترکیب چربی مانند است که در سراسر جسم انسان وجود دارد و نقش مهمی در سلامتی دارد.
۲۶ شهریور , ۱۴۰۲
راه‌های مؤثر در افزایش ترشح شیر مادر

راه‌های مؤثر در افزایش ترشح شیر مادر

ترشح شیر مادران، اهمیت ویژه‌ای در تغذیه و رشد سالم نوزادان دارد. افزایش ترشح شیر به منظور تامین نیازهای غذایی و انرژی نوزادان، ...
۱۴ مرداد , ۱۴۰۲
آفت دهان و نکاتی برای پیشگیری و درمان آن

آفت دهان و نکاتی برای پیشگیری و درمان آن

 آفت دهان زخم شایعی در داخل دهان است که با نکاتی که گفته شده می توانید درمان سریع آفت دهان را داشته باشید و از بروز آفت دهان ...
۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۲
گیاه دم اسب چیست و چه فوایدی دارد؟

گیاه دم اسب چیست و چه فوایدی دارد؟

گیاه دم اسب (Equisetum arvense) گیاهی چند ساله و بومی بسیاری از نقاط جهان از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی است. قرن‌هاست که در طب ...
۲۹ فروردین , ۱۴۰۲