تقویت ناخن با گیاه دم اسب

تقویت ناخن با گیاه دم اسب

مقالات

۲۷ آبان , ۱۳۹۷

از دیرباز ناخن ها و آراستگی آن‌ها عاملی برای زیبایی محسوب می‌شده است. به‌ویژه این گرایش در بین خانم‌ها خیلی بیشتر از آقایان بوده و به همین خاطر ساعت‌ها و هزینه‌های بسیار گزافی را برای زیبایی ناخن‌هایشان صرف می‌کنند. 

استفاده از لاک‌های شیمیایی و یا عدم استفاده از دستکش در هنگام شستن ظرف، دست ها و ناخن ها را در معرض مواد شوینده شیمیایی قرار داده و باعث آسیب‌های جدی به آن‌ها می‌شود. از جمله این آسیب‌ها، شکنندگی یا نرم شدن ناخن ها است که برای بسیاری از افراد دردناک است.

وظایف دیگر ناخن ها جدا از زیبایی تکیه گاه بودن برای بافت انگشتان است که باعث شده تا مردم به سلامتی ناخن ها اهمیت دهند. ناخن ها بازتاب سلامت عمومی بدن نیز هستند. برای این که ناخن هایی زیبا و سالم داشته باشیم لازم است تا از آن‌ها مانند سایر اعضای بدن خود محافظت کنیم.

جنس ناخن ها از کراتین است که نوعی پروتئین محسوب می‌شود. کمبود پروتئین و ویتامین‌هایی همچون ویتامین سی در بدن، مستقیما آثار خود را در ناخن‌ها نمایان می‌کند. به همین خاطر باید برای مقاوم ساختن ناخن ها توجه ویژه‌ای به تغذیه خودمان داشته باشیم. برای مثال مصرف زیاد پروتئین، سبزیجات و غلات سبوس‌دار به خاطر داشتن آهن، تخم مرغ و شیر به خاطر داشتن پروتئین و زینک، مصرف مکمل‌های غذایی همچون ب کمپلکس و غیره در سلامت ناخن ها بسیار موثر است.

علاوه بر موارد فوق یکی از گیاهانی که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر سلامتی و مقاومت ناخن‌های دست و پا بگذارد، گیاه دم اسب است. گیاه دم اسب یا علف هفت بند از جمله گیاهان دارویی بوده که از زمان‌های بسیار دور در اروپا و چین برای تقویت و سلامتی ناخن، مو و موارد دیگر به کار برده می‌شد.

این گیاه سرشار از مواد معدنی بوده که در سلامت ناخن ها موثر است، از جمله این مواد معدنی، سیلیسیک اسید می‌باشد. این ماده معدنی در ساختار ناخن ها وجود داشته و در مراقبت و نگهداری از ناخن ها مشهور است. موادی که در آن‌ها از عصاره گیاه دم اسب استفاده شده است می‌تواند تاثیر بسیار خوبی در زیبایی و سلامت ناخن‌ها داشته باشد، به‌طوری که پس از چند هفته استفاده از این نوع عصاره‌ها می‌توانید بازتاب آن را به صورت عینی در ناخن های خود ببینید. این گیاه در رشد سریع، ترمیم پذیری و شکننده نشدن ناخن ها موثر است.

گیاه دم اسب را می‌توان هم به صورت خوراکی مصرف کرد هم به صورت موضعی، لوسیون‌هایی که در ساخت آن‌ها از گیاه دم اسب استفاده شده است می‌توانند با مصرف موضعی تاثیر بسیار خوبی بر ناخن ها داشته باشند، به‌طوری که با استفاده از لوسیون تقویت ناخن دم اسب، ناخن ها زیبا و درخشان شده و شما می‌توانید این تاثیرات را در بازه زمانی بسیار کوتاهی مشاهده کنید.

مقالات مرتبط

gap
همه چیز در باره لوسیون تقویت ناخن

همه چیز در باره لوسیون تقویت ناخن

لوسیون تقویت ناخن همانطور که از نامش پیداست برای تقویت ناخن‌ها می‌باشد، برای حفظ ناخن‌های شکننده و ضعیف از لوسیون تقویت ...
۲۲ خرداد , ۱۳۹۸
تأثیر قطره کاهش اشتها در کاهش وزن

تأثیر قطره کاهش اشتها در کاهش وزن

قطره کاهش وزن از جمله مواردی است که در رژیم‌های لاغری و به عنوان یک ماده مکمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل‌ها ...
۱۳ خرداد , ۱۳۹۸
خواص استفاده از قطره رزماری

خواص استفاده از قطره رزماری

رزماری (Rosmarinus officinalis) ) یک بوته همیشه سبز با برگ‌های سوزنی و عطر چوب است. گیاه رزماری گرچه به عنوان یکی از چاشنی‌های اصلی ...
۰۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸
هشت مورد از فواید گیاه نعناع برای سلامتی

هشت مورد از فواید گیاه نعناع برای سلامتی

گیاه نعناع شامل بیش از دوازده گونه گیاهی می‌شود که همگی متعلق به جنس Mentha هستند. این گیاه مخصوصا برای احساس خنک کننده‌ ای ...
۰۹ اسفند , ۱۳۹۷