رفع ریزش مو و ابرو

رفع ریزش مو و ابرو

مقالات

۰۸ خرداد , ۱۴۰۱

همانطور که می‌دانید امروزه ریزش مو و ابرو، یکی از دغدغه‌های مهم افراد محسوب می‌شود. چرا که انسان زیبایی را دوست دارد و وجود موی پرپشت در زیبایی ظاهری افراد بسیار تاثیر گذار است.

چگونه متوجه شویم که دچار ریزش مو شده‌ایم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت، ریزش مو معمولاً زمانی معلوم می‌شود که فرد به صورت غیرمنتظره‌ای، مقدار زیادی  از موی خود را از دست می‌‌دهد. لازم به ذکر است، انسان به طور طبیعی  روزانه ۵۰ تا ۸۰ عدد تار موی خود را از دست می‌دهد، چرا که ریزش مو بخشی از چرخه‌ طبیعی رشد مو محسوب می‌شود و موهای قدیمی ریخته شده تا جا برای موهای جدید باز شود. این مقدار ریزش کاملا طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی نیست.

اما هنگامی که تعادل بین رشد موهای جدید و ریزش موهای قدیمی به هم بخورد، می‌توان گفت با مشکل ریزش مو مواجه شده‌اید. در این زمان شما تعداد تارهای موی بیشتری از دست داده و به طور حتم دچار ریزش شده‌اید. می‌توان گفت شما در این زمان شاهد مقدار زیادی  از مو در چاه حمام یا روی برس شخصی و یا بالشت خود خواهید بود.

چه عواملی که باعث ریزش مو و ابرو می‌شوند؟

حتما می‌دانید که ریزش مو و ابرو می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد بنابراین به صورت مختصر به برخی از این علل خواهیم پرداخت. یکی از شایع‌ترین علت‌های ریزش ابرو و مو وراثت است. ریزش معمولاً با افزایش سن اتفاق افتاده و الگویی قابل پیش بینی و مشخص دارد.

یکی از دلایل مهم ریزش مو در زنان، زایمان و شیردهی است. ریزش مو در زنان شیرده به دلیل تغییرات هورمونی رخ می‌دهد.

یکی دیگر از دلایل ریزش مو، عملکرد نادرست غده تیروئید است. مصرف بعضی از داروها نیز منجر به ریزش ابرو و مو می‌شود. در ادامه باید گفت، به طور کلی استرس، رژیم‌های سخت، عدم تعادل هورمونی، فرآیندهای طبیعی پیری، کمبودهای تغذیه‌ای و تغذیه نامناسب، بیماری‌ها و مشکلات داخلی مانند کم‌خونی و اختلالات تیروئید، همگی می‌توانند از عوامل اصلی ریزش موهای سر و ابرو باشند.

لوسیون رزماری الیس یک درمانگر قوی

همانطور که می‌‌دانید پر پشت بودن موها و همینطور ابروها می‌‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی فرد بگذارد. اگر شما جزو افرادی هستید که دچار ریزش ابرو و مو شده‌اید، یا نگران کم پشت بودن موی سر خود هستید، بدانید که این مشکل به راحتی قابل حل است.

لوسیون رزماری الیس، به عنوان یک تقویت کننده موی سر و ابرو بوده که به راحتی از ریزش موی شما جلوگیری می‌کند. به طوری که شما بعد از استفاده از این محصول بی‌نظیر، شاهد وضعیت موی خود به زمان قبل از ریزش خواهید بود. چون این لوسیون با تحریک محل ریزش، منجر به افزایش تراکم و تقویت و حتی رشد مو و ابروی شما می‌شود. این لوسیون از آویشن شیرازی و رزماری و همچنین از اسانس سیر و اسانس رازیانه و عصاره گزنه برخوردار است.

این ترکیبات خاصیت حجم‌دهندگی داشته و موها را پرپشت و از ریزش آن‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توان این محصول را به عنوان یک تحریک کننده رویش مو و کنترل‌کننده چربی پوست هم نام برد.

چنانچه شما نیز دچار ریزش موی سر و یا ابرو شده‌اید و دنبال یک راهکار حتمی برای مشکل خود هستید، ما به شما  لوسیون رزماری الیس را پیشنهاد می‌دهیم. این لوسیون با تحریک محل ریزش، به راحتی منجر به افزایش تراکم و رشد و تقویت مو و ابروی شما می‌شود.

طرز استفاده از لوسیون رزماری الیس برای ریزش مو و ابرو

شما می‌توانید برای تقویت موی سر و جلوگیری از ریزش آن، هر صبح و شب هر بار به مدت حداقل دو دقیقه از این لوسیون رزماری استفاده نمایید. مقدار مشخص از لوسیون را با نوک انگشتان خود بر روی ناحیه مورد نظر به آرامی ماساژ دهید.

همچنین برای تقویت ابرو نیز هر روز صبح و شب هربار به مدت حداقل دو دقیقه، یک تا سه قطره از این لوسیون را با نوک انگشتان خود بر روی ابروها به آرامی بمالید. برای اینکه نتیجه درستی از این لوسیون دریافت نمایید، باید این کار را به صورت مداوم تا پنج هفته انجام دهید.

مقالات مرتبط

gap
۹ ماد غذایی که می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند

۹ ماد غذایی که می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند

همانطور که در مقالات قبلی هم گفتیم، ضعف سیستم ایمنی امروزه بسیار شایع است و باعث به وجود آمدن بیماری‌های زیادی می‌گردد. ...
۲۸ آبان , ۱۴۰۱
درمان خشکی پوست

درمان خشکی پوست

به طور کلی پوست هایی که خشک هستند نیاز به مراقبت بیشتری دارند. چراکه چنین پوست هایی در معرض چین چروک و پیری زودرس هستند. کرم ...
۱۷ آبان , ۱۴۰۱
درمان آفت دهان

درمان آفت دهان

آفت دهان یک زخم دردناک است که در داخل دهان، بر روی زبان یا لثه و در گلوی افراد ایجاد می‌شود. آفت دهان یک نقطه دردناک قرمز رنگ ...
۲۷ مهر , ۱۴۰۱
 بررسی تاثیر سرکه سیب بر کاهش وزن

بررسی تاثیر سرکه سیب بر کاهش وزن

در رابطه با تاثیرات سرکه سیب بر روی سلامتی، ادعاهای زیادی وجود دارد، از جمله اینکه می تواند باعث کاهش وزن شود. شواهدی وجود ...
۲۴ مهر , ۱۴۰۱