همه چیز در باره لوسیون تقویت ناخن

همه چیز در باره لوسیون تقویت ناخن

مقالات

۲۲ خرداد , ۱۳۹۸

لوسیون تقویت ناخن همانطور که از نامش پیداست برای تقویت ناخن‌ها می‌باشد، برای حفظ ناخن‌های شکننده و ضعیف از لوسیون تقویت ناخن استفاده می‌شود. اگر در طول دو هفته روی ناخن‌ها زده شود، ناخن‌ها دیگر شکنندگی ندارند بلکه ظاهری بهتر نیز خواهند داشت. 

لوسیون‌های گیاهی بسیار موثر و مفید هستند، یکی از این  لوسیون‌های گیاهی، لوسیون تقویت ناخن رزماری می‌باشد. مواد تشکیل دهنده لوسیون تقویت ناخن گیاهی شامل سیلیکا، کلسیم و گوگرد می‌باشد، این مواد در بهبود شکنندگی، ترک خوردگی و ورقه شدن ناخن تاثیر شگفت انگیزی دارند. با برس کوچکی حدود 30 میلی لیتر از لوسیون را روی ناخن بزنید، ترکیبات فلاوونوئید و آلکالوئید نیز در لوسیون تقویت ناخن موجود هستند.

سلامت و زیبایی با لوسیون تقویت ناخن

مواد مغذی برای تقویت، سلامتی و زیبایی ناخن ها بسیار موثر هستند، ناخن‌های لکه‌دار و لب‌پریده همه نشان بیماری ناخن هستند و کمبود برخی ویتامین‌ها را نشان می‌دهند. سلامت ظاهر رابطه مستقیمی با سلامت بدن دارد، به همین دلیل توجه به سلامت ناخن‌ها در واقع توجه به سلامت بدن است.

دست‌ها و ناخن‌های خشک، بی روح و بی رنگ همه نشان از این است که شما به ظاهر و سلامتیتان بی‌اهمیت هستید و این حالت در برداشت دیگران از شما در تعاملات اجتماعی بسیار تاثیر دارد. با این توضیح اهمیت لوسیون تقویت ناخن‌ کاملا واضح و مشخص است.

لوسیون‌هایی با مقادیر فراوانی از ویتامین D وB برای رشد ناخن‌ها بسیار مفید هستند، محلول‌های تقویت ناخن برای بهتر شدن جنس ناخن می‌باشند که باعث افزایش مقاومت و حفظ رطوبت پوست اطراف ناخن هم می‌شوند. ویتامین B وD زیاد مصرف کنید.

مزایای استفاده از لوسیون تقویت ناخن

اولین و مهم ترین نکته در استفاده از لوسیون تقویت ناخن، افزایش استحکام ناخن‌ها می‌باشد. این عامل در زندگی رزومره بسیار تاثیر گذار است. چرا که اگر ناخن‌های شکننده‌ای داشته باشید با کوچکترین ضربه یا فشاری احساس درد و ناراحتی خواهید داشت.

نکته دوم زیبایی دست و ناخن می‌باشد. این عامل در تقویت اعتماد به نفس و مراودات اجتماعی شما بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

مساله سوم جذب ویتامین برای بدن بعد از استفاده از لوسیون تقویت ناخن می‌باشد. این لوسیون‌ها معمولا از ترکیبات گیاهی و ارزشمندی مانند رزماری ساخته می‌شوند. علاوه بر تقویت ناخن و زیبایی آن باعث انتقال ویتامین نیز به بدن می‌گردتد.

نکاتی برای داشتن ناخن محکم

از شروط اصلی استحکام و زیبایی ناخن این است که همیشه آن را تمیز نگه دارید. زیر ناخن‌ها را مرتب بررسی کنید و در صورت لزوم تمیز نمایید. بهتر است ناخن به صورت چهارگوش کوتاه شوند. اندازه ناخن‌ها همیشه باید کوتاه باشند. در مورد خانم ها اگر قصد دارند ناخن‌های زیبایی داشته باشند باید اندازه آن را بر اساس طول و قطر انگشت خود تعیین نمایند.

مقالات مرتبط

gap
آفت دهان و نکاتی برای پیشگیری و درمان آن

آفت دهان و نکاتی برای پیشگیری و درمان آن

 آفت دهان زخم شایعی در داخل دهان است که با نکاتی که گفته شده می توانید درمان سریع آفت دهان را داشته باشید و از بروز آفت دهان ...
۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۲
گیاه دم اسب چیست و چه فوایدی دارد؟

گیاه دم اسب چیست و چه فوایدی دارد؟

گیاه دم اسب (Equisetum arvense) گیاهی چند ساله و بومی بسیاری از نقاط جهان از جمله اروپا، آسیا و آمریکای شمالی است. قرن‌هاست که در طب ...
۲۹ فروردین , ۱۴۰۲
تاثیر سرکه سیب بر درمان مشکلات گوارشی

تاثیر سرکه سیب بر درمان مشکلات گوارشی

فواید سرکه سیب برای سلامتی بسیار زیاد است، برخی از آن برای بهبود سیستم ایمنی بدن و برخی دیگر به عنوان مکمل برای افزایش سطح ...
۲۶ بهمن , ۱۴۰۱
در مورد رازیانه چه می دانید؟

در مورد رازیانه چه می دانید؟

رازیانه یا به عبارتی دیگر بادیان، یک گیاه زمستانی و هم خانواده سبزیجاتی مثل هویج وحشی و کرفس است. گیاه رازیانه مانند کرفس و ...
۲۱ دی , ۱۴۰۱