تاثیر کرم سوختگی

تاثیر کرم سوختگی

مقالات

۰۵ شهریور , ۱۳۹۷

سوختگی یکی از رایج‌ترین آسیب‌های بدنی است که با درد و رنج بسیاری همراه است و بهبودی آن مدتی به زمان نیاز دارد که درد آن را دو چندان می‌کند. روش‌های زیادی برای بهبود زخم‌های ناشی از سوختگی وجود دارد که شستن آن با آب و استفاده از کرم‌های سوختگی رایج‌ترین این راه‌حل هاست.

زخم‌های سوختگی به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند از جمله زخم‌های سطحی، عمیق و بافتی که استفاده از کرم سوختگی برای زخم‌های سطحی کارایی و تاثیر بسیاری دارد اما برای زخم‌های عمیق در صورت نبود عفونت می‌توان از آن استفاده کرد.

کرم سوختگی دارای ترکیبات ضد باکتریایی است که محل زخم را از وجود باکتری‌ها پاکسازی می‌کند و بهبود زخم را تسریع می‌بخشد.

مرگ و میر ناشی از سوختگی رتبه سوم را در جهان به خود اختصاص داده است که در درجه‌های پایین‌تر بهبود بسیاری از آن‌ها با استفاده از داروها امکان‌پذیر است. اما انتخاب نوع دارو و کرم سوختگی مناسب، علاوه بر توجه به قدرت آن‌ها، نیازمند توجه به طبیعت پوست فرد نیز دارد. ممکن است نوع کرم با ساختار پوستی فرد سازگار نباشد و سبب انواع جوش‌ها و آسیب‌های پوستی و حتی عفونی گردد.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در هنگام بهبود زخم، ایجاد گوشت اضافی در سطح آن است که لازم است با استفاده از داروها و یا کرم‌های مخصوص از تشکیل و ایجاد این اسکار جلوگیری شود. اسکار بر حسب اندازه و ابعاد زخم گوناگون است و ممکن است از چند میلیمتر تا چند سانتی متر متفاوت باشد.

شاید کم ترین هزینه برای درمان جای سوختگی، استفاده از کرم باشد که تاثیر آن نسبت به هزینه و مدت زمان آن به صرفه است. درکشورهای پیشرفته معمولا پس از از بین رفتن عفونت زخم، از جراحی‌های پلاستیک استفاده می‌کنند که مدت زمان بسیار اندک اما هزینه بسیار بالایی برای درمان از طریق این راه مورد نیاز است.

برخی از این کرم سوختگی ها، دارای مقدار اندکی مواد ضد درد هستند که سبب کاهش درد ناشی از سوختگی نیز می‌شود که لازم است در صورت درد زیاد به دنبال تهیه این نوع محصولات باشید. برای خرید محصولی مطلوب نیاز است برخی از ویژگی‌های مورد نیاز خود را در تهیه آن مد نظر قرار دهید. مثلا اگر دچار التهاب و خارش هستید، نیاز است کرمی با این ویژگی را در لیست خرید خود قرار دهید. در هنگام سوختگی لازم است برای جلوگیری از التهاب شدید، ناحیه آن را با قطعه‌ای یخ و یا جسمی سرد خنک کرده تا از التهاب آن قسمت جلوگیری شود. در برخی از سوختگی ها که علت آن قرار گیری در نقاط بسیار سرد و یا نور شدید آفتاب بوده است، استفاده از کرم سوختگی لایه بردار می‌تواند در بهبود آن کمک بسیاری کند. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید بهترین پیشنهاد استفاده از کرم سوختگی جهت بهبود سریع زخم‌ها و سوختگی هاست.

مقالات مرتبط

gap
جای سوختگی

جای سوختگی

سوختگی هنگامی که رخ می‌دهد، بستگی به شدت و عمق آن و همچنین با توجه به این که چه قسمتی از بدن را درگیر کرده است، اغلب با اسکار ...
۲۷ اسفند , ۱۴۰۲
انواع سوختگی

انواع سوختگی

راه‌های مختلفی برای طبقه‌بندی انواع سوختگی وجود دارد. برای درمان سوختگی، نکته مهم این است که قبل از هر چیز بدانیم سوختگی ...
۱۹ بهمن , ۱۴۰۲
نمونه‌هایی از تاثیرات کرم سوختگی کلاسنت

نمونه‌هایی از تاثیرات کرم سوختگی کلاسنت

کرم سوختگی و درمان جای زخم کلاسنت طیف وسیعی از مشکلات پوستی را بهبود می‌بخشد. اثرات مهم کلاسنت عبارتند از: بهبود آثار ناشی ...
۱۵ آذر , ۱۴۰۲
گوشت اضافه یا کلوئید چیست؟

گوشت اضافه یا کلوئید چیست؟

آیا تا به حال با مفهوم گوشت اضافه یا کلوئید آشنا شده‌اید؟ این یک مشکل شایع پوستی است که می‌تواند برای بسیاری از افراد نگران‌کننده ...
۲۶ تیر , ۱۴۰۲