روش‌های خانگی درمان سوختگی و جای زخم

روش‌های خانگی درمان سوختگی و جای زخم

مقالات

۲۵ بهمن , ۱۳۹۶

در این مقاله قصد داریم روش‌های خانگی و طبیعی که برای از بین بردن و درمان جای سوختگی و یا جای زخم متداول است را بیان کنیم.

آبلیمو

یکی از موارد متداول در درمان جای سوختگی به روش خانگی، آبلیمو است. کافیست روزی یکبار به مدت دو دقیقه محل سوختگی را با آبلیمو ماساژ دهید تا تاثیر آن را ببینید.

روغن زیتون و روغن بادام

روغن زیتون و روغن بادام هم یک درمان خوب برای جای زخم و جای سوختگی است. کافیست روزی دوبار روغن بادام و یا روغن زیتون را بر روی جای زخم و یا جای سوختگی ماساژ دهید، جای سوختگی کمرنگ شده و به مرور از بین می‌رود.

آب گوجه

آب گوجه به علت ویتامین‌های زیادی که در خود دارد می‌تواند سلول‌های مرده‌ای که در جای سوختگی وجود دارد از بین ببرد و باعث از بین رفتن جای سوختگی و یا جای زخم شود. گوجه یک ماسک طبیعی بسیار عالی برای زخم‌ها است. کافیست قسمتی از آن را بریده و روی جای زخم و سوختگی قرار دهید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از بهترین روش‌های خانگی برای درمان جای سوختگی است. کافیست هر روز آن را روی جای سوختگی بمالید تا تاثیر شگفت انگیز آن را مشاهده کنید. علاوه بر این آلوئه ورا به طور کلی برای شفافیت و تقویت پوست بسیار خوب و موثر است.

شیر

می‌توانید برای از بین بردن جای سوختگی از روی پوست، قبل از حمام ده دقیقه شیر را روی جای سوختگی ماساژ دهید. توجه داشته باشید که شیر تنها برای درمان جای سوختگی موثر است، نه برای درمان خود سوختگی.

این 5 ماده غذایی بی شک در درمان جای سوختگی موثر است، اما فراموش نکنید که درمان‌های خانگی نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارند. اگر به دنبال راه سریعتری برای درمان جای زخم و یا جای سوختگی هستید، کرم کلاسنت با عصاره طبیعی گیاه سنتلا آسیاتیکا، کرم سوختگی بسیار موثر در درمان سوختگی و یا درمان جای زخم است که می‌توانید آن از در داروخانه‌های سراسر کشور تهیه کنید.

مقالات مرتبط

gap
کرم سوختگی و درمان جای زخم کلاسنت

کرم سوختگی و درمان جای زخم کلاسنت

کرم سوختگی کلاسنت حاوی یک درصد عصاره سنتلا آسیاتیکا معادل ۴/۰ درصد آساتیکوزید است که با فعالتر کردن ساخت کلاژن به سرعت یافتن ...
۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
نحوه درمان آفتاب سوختگی

نحوه درمان آفتاب سوختگی

برخورد تصادفی دست یا دیگر اعضای بدن بر روی سطوح داغ، مانند گرفتن یک ظرف داغ مستقیما از روی اجاق، یا ریختن آب جوش بر روی بدن، ...
۲۷ خرداد , ۱۳۹۸
درمان سوختگی جزئی در خانه

درمان سوختگی جزئی در خانه

سوختگی‌های درجه اول بسیار رایج هستند و اغلب در اثر برخورد با یک جسم داغ، آتش و یا اتو و از این قبیل اشیا ایجاد می‌شوند. ...
۲۴ اردیبهشت , ۱۳۹۸
درمان های خانگی برای از بین بردن زخم قدیمی

درمان های خانگی برای از بین بردن زخم قدیمی

اگر پوست مجروح یا بریده شود، پروتئین شناخته شده‌ای به نام کلاژن برای ترمیم زخم تشکیل می‌شود. این روند بهبودی در هر زمانی ...
۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۸